wifi free
studio.Posh@seznam.cz

Manuální lymfodrenáž

Uspěchaná doba ve které žijeme, znečištěné životní prostředí, stresová zátěž, nevhodná skladba potravy, zvýšená fyzická zátěž, různá onemocnění zatěžují náš imunitní systém, jehož důležitou součástí je mízní (lymfatický) systém. Jeho buňky hrají neocenitelnou roli při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek. Vznikají tak odpady metabolismu, které jsou vyloučeny pomocí lymfatických cév a uzlin. Varovné signály, jako je bolestivost lymfatických uzlin, jejich zduření, otoky, únava a vyčerpanost jsou projevy zvýšeného zatížení našeho mízního systému a zasluhují naší pozornost.

Manuální lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika ovlivňující lymfatický systém, který se skládá z lymfoidní tkáně a ze systému lymfatických cév. Povrchový lymfatický systém tvoří 80% povrchu lidského těla a nachází se v podkoží. Hluboký lymfatický systém tvoří 20% a nachází v dutině břišní. Jemná technika manuální lymfodrenáže napomáhá organismu aktivovat vlastní obranný systém tak, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, a dále pak putuje do mízních uzlin, kde jsou produkty metabolismu zneškodňovány. Manuální lymfodrenáž je vhodná na posílení organismu a díky pozitivním detoxikačním účinkům na náš organismus dochází také ke zlepšení napětí pokožky, vyhlazení vrásek a zlepšení stavu celulitidy.

 

Manuální lymfodrenáž - výhody a účinky

Při manuální lymfodrenáži je možné zaměřit se na určité části těla (nohy, ruce, hrudník, břicho, záda, krk, obličej i hlava). Upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny na krku, zátylku, podpaží, vnitřní straně stehen, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Kruhovité či spirálovité hmaty s pomalou frekvencí směřují odtok lymfy (mízy) ke sběrným uzlinám. Při manuální lymfodrenáži se nepoužívají  žádné  masážní oleje, emulze či jiné přípravky. Oproti jiným technikám je manuální lymfodrenáž velmi jemná, klient nesmí cítit žádnou bolest.

 

Lymfatická masáž - CELÉHO TĚLA

Je nutná při zahájení každé léčby, aby se lymfa tzv. „propláchla“ kompletně v celém těle a nikde se nezastavila. Je tedy vhodná na začátku terapie každého jedincepro její nastartování. Pravidelné manuální lymfodrenáže celého těla by měli navštěvovat lidé, co užívají hodně "chemie",  léků, při detoxikaci a alergici.

 

Lymfatická masáž - DOLNÍCH KONČETIN

Pomáhá odvádět odpad z tkání do cév lymfatické soustavy, choroboplodné zárodky jsou přeneseny do mízních uzlin, kde jsou zneškodňovány. Lymfatické uzliny pomáhají organismu aktivovat vlastní obranný systém a proto jsou vhodné pro všechny klienty na posílení organismu. Provádí se velmi lehkým tlakem s pomalou frekvencí a vychází ze znalostí lymfatického systému, kdy směřuje odtok lymfy ke sběrným uzlinám. Provádí se na sucho, aby se nahmataly přímo lymfatické uzliny a cévy, případně místní otok. Musí být vždy jemná, a NIKDY nesmí bolet.

Pomáhá na otoky končetin, lymfedémy, celulitidu, zavodnění, hubnutí v dolní části těla. Je jedinou a nejvýznamnější pomocí při léčbě "Sloních nohou"a lymfedémů.

 

Lymfatická masáž – HORNÍCH KONČETIN

Pomáhá na OTOKY RUKOU, PAŽÍ např. po odstranění prsu (masektomii), či po chemoterapii, ozáření, vynětí lymfatických uzlin při operaci,  kdy se otoky mohou objevit na zádech, v podpažích, prsou, hrudníku a rukou.Lymfodrenáže jsou v tomto případě jediným a nejlepším řešením na "splasknutí" otoků a úlevu. Dále se využívají při potřebě zhubnutí silnějších paží, a tzv. " visející kůže" na pažích a celulitida na nich.

 

Lymfatická masáž – OBLIČEJE, HLAVY A KRKU

Napomáhá odstranit zánětlivé projevy na kůži, zlepšuje její napětí, odstraňuje usazené odpadní látky, vrásky, kruhy pod očima, váčky, otoky víček, otoky obličeje, metličky, bolesti hlavy (migrény), výborná při zlepšení zraku, zabraňuje jizevnatění, při nespavosti, nebo proti tvoření podbradku neboli "druhé brady", která je důsledkem právě nahromaděné lymfy v této části. Manuální Lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku může být i součástí kosmetického ošetření obličeje, kdy nahradí kosmetickou masáž. Aktivovaná pokožka tak dokáže lépe využít následně nanesené kosmetické přípravky, které podpoří látkovou výměnu pleti a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus.

 

Léčebné indikace manuální lymfodrenáže:

 

Lymfatický systém – funkce

 

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Je to jedinečný čistící systém odvádějící z těla ven škodliviny, které vznikají při funkci organismu, ale i ty, jež do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Jelikož je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby.

 

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, užíváním antikoncepce, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění.

Pokud lymfatický systém nefunguje správně, selhávají transportní a filtrační schopnosti lymfy. Organismus je zatěžován působením škodlivých látek, které měly být z těla vyloučeny. Zplodiny metabolismu se ukládají do mezibuněčných prostor a lymfatický systém nezvládá plnit svou funkci. Dochází k hromadění vody, solí, tuku a odpadních látek v podkoží. 
Velmi důležitá je proto prevence, posilování lymfatického systému pomocí manuální či strojové lymfatické drenáže. Použitím lymfatické masáže můžete posílit lymfatický systém, čímž nejen posílíte svoji imunitu, ale i např. zmírníte projevy celulitidy. 

Lymfodrenáže působí na lymfatický systém, který je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfodémů, jež je nutné léčit. Existuje také spojitost poruchy lymfatického systému s problémy pokožky, jako je celulitida, akné. Každá větší zátěž, jizvy po císařských řezech, zraněních a operacích či prodělané infekce, mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, lymfa se zahleňuje a usazuje se ve tkáních což způsobuje následně hromadění různých toxinů, otok, bolest, a posléze zánětlivé změny. 

Lymfodrenáži musí předcházet odblokování, neboli vyprázdnění uzlin v krční oblasti, nadklíčku, v podpaždí, v zátylku a tříselné a stehenní oblasti. Je vždy nedílnou součástí drenáže.

 

Četnost lymfodrenáží

JE NUTNÉ NEZATAJOVAT VEŠKERÉ PRODĚLANÉ ÚRAZY, OPERACE, DLOUHODOBĚ UŽÍVANÉ LÉKY, NEMOCI OD DĚTSTVÍ pro lepší zjištění příčiny Vašeho problému.U každého je to jiné, každý potřebuje něco jiného.

U lymfatických potíží nestačí a není SAMOSPÁSNÁ POUZE JEDNA MASÁŽ!!!!

Bývá nutná jejich pravidelná série- to je cca 1 – 2 x týdně po dobu 6 týdnů intenzivní kůry, u někoho až 2 - 3 měsíce. To je JEN orientačně! Záleží na Vašich potížích a zatížení lymfy - čím více a čím déle potíže máte - tím je kůra samozřejmě delší. Někomu v lehčích případech stačí 6 týdnů k výraznému zlepšení,  po té se nasazuje UDRŽOVACÍ KŮRA (např. 1 x za 7-21dní). Tím, že doba je čím dál více "chemizovanější a stresovější", o to déle je tělo schopno se pořádně vyčistit.

 

Lymfatický systém se špatnou funkcí se zpočátku projevuje:

 

Absolutní kontraindikace manuální lymfodrenáže:

V případě nejistoty se vždy poraďte se svým lékařem!

 

 

MÁNUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ Délka Cena
Dolní rozvodí (nohy,bedra,zadeček) 90 min    850,-
Horní rozvodí (ruce,hrudník,záda,krk)  90 min    850,-  
Celé tělo            150 min 1.400,-
     

VZP klub pevného zdraví -15% SLEVA

Objednávky na telefonu

Pokud nezvedáme telefon, věnujeme se momentálně
klientům. Prosíme, zkuste zavolat později.

Otevírací doba

Po-Pá
7:00 - 19:00
(jiné časy možné dle telefonické dohody)

So-Ne
(dle telefonické dohody)

Jak se k nám dostanete

Pokud pojedete automobilem, kousek od naše studia oceníte velké neplacené parkoviště (u komplexu Družba). Z parkoviště pak přibližně 1min pěšky směrem dolů ke kolejím. Nebo je zde také možnost zaparkovat bezplatně ve všech přilehlých ulicích.

MHD a to linkami B a D, které jezdí každou půl hodinu z autobusového nádraží – zastávka U Lávky. Odtud je to k nám už jen 2min pěšky směrem ke kolejím.

Nabízíme

  Individuální přístup
  Diskrétní jednání
  Bezplatná konzultace
  Dárkové poukazy
  Dárkové koše
  Maďarské termální produkty
  Bylinné 100% produkty ve farmaceutické kvalitě