wifi free

Přístrojová lymfodrenáž

Lymfodrenážní systémy  Lympha Press®a  Ballancer® jsou světovým leaderem a průkopníkem v oblasti přístrojové lymfodrenáže, a proto jsou to ony, které udávají v této oblasti směr a trendy.

Ballancer® 606 je nejvyšším modelem řady Ballancer® s dotykovým displejem. Jsou nejmodernější a nejkvalitnější dostupné lymfodrenážní systémy na světovém trhu. Tento VIP přístroj umožňuje kombinaci několika programů a má přednastavené procedury určené mimo jiné na tvarování postavy, prevenci celulitidy, eliminaci otoků, regeneraci po sportovní aktivitě, řešení poúrazových stavů atd.

 

Ballancer® 606 nabízí tyto lymfodrenážní programy:

 (a jejich kombinace): Pretreatment®, Ballancer, Slim a Wave. Dále je možnost tvoření neomezeného množství programů vlastních dle požadavků klienta.

 

Ballancer® 606 – programy:

Pretreatment® (uvolnění lymfatických uzlin)
Tento program je navržený podle principů manuální lymfodrenáže. Jedinečný cyklus tohoto programu napomáhá vyprázdnit lymfatické uzliny v proximálních oblastech (axily, třísla). Tento „předprogram“ podporuje lymfatický tok směrem k trupu a je vhodný a doporučený jako úvodní aplikace pro další programy.

Ballancer – peristaltická tlaková terapie (rychlá vlna)
Rychlý peristaltický cyklus používající postupného sekvenčního plnění komor pro tok lymfy od konečků prstů směrem ke středu těla. Je vhodný zejména pro ošetření z estetických a kosmetických důvodů, nebo k regeneraci po sportovní aktivitě.

Wave – peristaltická tlaková terapie (pomalá vlna)
Ideální program pro regeneraci, poúrazové stavy, otoky a na řešení problémů se zadržováním přebytečné vody v těle. Pracuje na principu vlny, tedy plní tlakem vždy pouze 3 komory najednou. Vlna postupuje od konečků prstů směrem ke středu těla. I tento program je vhodný pro sportovní regeneraci.

Slim – sekvenční tlaková terapie
Cyklus využívající sekvenčního (postupného) plnění všech komor pro intenzivní lymfodrenáž. Vzduchové komory se plní tlakem jedna po druhé směrem od distální k proximální části končetin. To simuluje tzv. „milking effect“, čímž je lymfodrenáž velmi účinná. Program vhodný na tvarování postavy, otoků, řešení poúrazových stavů a na řešení problémů se zadržováním přebytečné vody v těle.

 

Druhy možných návleků:

Dále mají 24 na sobě nezávislých vzduchových komor. Tento počet zaručuje, že se nohavice maximálně přizpůsobí postavě a masírovaným partiím. Komory jsou elastické a v nohavicích jsou uspořádány „šupinovitě“, tedy že každá částečně překrývá tu další a tím dochází k eliminaci tzv. hluchých míst s nižším tlakem. Navíc oproti jiným typům, aplikátory Ballancer® umožňují i masáž nártů a plosek nohou, oblasti třísel a dolní části břicha, díky tomu je lymfodrenáž dolních končetin komplexní a velmi účinná. Kalhoty jsou univerzální a dvě řady robustních zipů umožňují přizpůsobit velikost většině zákazníků. V případě nutnosti lze rozšířit velikost ještě vložením tzv. rozšiřovacích klínů.

 

 

KAŽDÝ KLIENT VSTUPUJE DO PŘÍSTROJE POUZE V PŘEDEPSANÉM LYMFO OBLEKU (kalhoty, triko) !!! Oblek se dá zakoupit za menší poplatek u nás ve Studiu.

Den před i po lymfodrenáži žádný alkohol! Pokud v objednaný den drenáže se dostaví menzes, migréna, bolesti hlavy, či jste nastydlí, pro tento den lymfodrenáž zrušte! Nelze provádět! Proto je velice důležitá zpětná vazba z Vaší strany.

Velice důležité je dodržování pitného režimu nejlépe 1l  (před, pokud jdete odpoledne)a dalšíchmin 1l tekutin bez bublin po drenování. Je to detox a budete chodit častěji na WC, tak ať nedojde k dehydrataci. Proto je důležité ukončit lymfodrenáž nejpozději 18 - 19h.

Lymfatický systémje nedílnou součástí imunitního systému. Je to jedinečný čistící systém odvádějící z těla ven škodliviny, které vznikají při funkci organismu, ale i ty, jež do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami.

Jelikož je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby.

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, užíváním antikoncepce, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění.

Pokud lymfatický systém nefunguje správně, selhávají transportní a filtrační schopnosti lymfy. Organismus je zatěžován působením škodlivých látek, které měly být z těla vyloučeny. Zplodiny metabolismu se ukládají do mezibuněčných prostor a lymfatický systém nezvládá plnit svou funkci. Dochází k hromadění vody, solí, tuku a odpadních látek v podkoží. 
Velmi důležitá je proto prevence, posilování lymfatického systému pomocí manuální či strojové lymfatické drenáže. Použitím lymfatické masáže můžete posílit lymfatický systém, čímž nejen posílíte svoji imunitu, ale i např. zmírníte projevy celulitidy. 

Lymfodrenáže působí na lymfatický systém, který je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfodémů, jež je nutné léčit. Existuje také spojitost poruchy lymfatického systému s problémy pokožky, jako je celulitida, akné. Každá větší zátěž, jizvy po císařských řezech, zraněních a operacích či prodělané infekce, mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, lymfa se zahleňuje a usazuje se ve tkáních což způsobuje následně hromadění různých toxinů, otok, bolest, a posléze zánětlivé změny. 

 

Lymfatický systém – funkce

Lymfodrenáži musí předcházet odblokování, neboli vyprázdnění uzlin v krční oblasti, nadklíčku, v podpaždí, v zátylku a tříselné a stehenní oblasti. Je vždy nedílnou součástí drenáže.

 

Četnost lymfodrenáží

JE NUTNÉ NEZATAJOVAT VEŠKERÉ PRODĚLANÉ ÚRAZY, OPERACE, DLOUHODOBĚ UŽÍVANÉ LÉKY, NEMOCI OD DĚTSTVÍ pro lepší zjištění příčiny Vašeho problému.U každého je to jiné, každý potřebuje něco jiného.

U lymfatických potíží nestačí a není SAMOSPÁSNÁ POUZE JEDNA MASÁŽ!!!!

Bývá nutná jejich pravidelná série- to je cca 1 – 2 x týdně po dobu 6 týdnů intenzivní kůry, u někoho až 2 - 3 měsíce. To je JEN orientačně! Záleží na Vašich potížích a zatížení lymfy - čím více a čím déle potíže máte - tím je kůra samozřejmě delší. Někomu v lehčích případech stačí 6 týdnů k výraznému zlepšení, a pak se nasazuje UDRŽOVACÍ KŮRA (např. 1 x za14dní/měsíc). Tím, že doba je čím dál více "chemizovanější a stresovější", o to déle je tělo schopno se pořádně vyčistit. PO ZÁKLADNÍ KŮŘE je nutné četnost zmírnit na UDRŽOVACÍ MASÁŽE. Kdo má potíže s otoky či zavodněním, měl by lymfu udržovat celoročně udržovací kůrou 1x cca za měsíc.

 

Lymfatický systém se špatnou funkcí se zpočátku projevuje:

Lymfodrenáž vznikla jako léčba otoků. Nejčastěji je vyhledávaná jako účinný pomocník v prevenci tvorby křečových žil a při odstranění pocitů těžkých nohou. Zvláště pokud jsou nohy vystaveny velké zátěži, a to v případě dlouhodobého stání či naopak sezení v zaměstnání. Dále je vyhledávaná pro své regenerační účinky při přetížení při sportu a v doléčování pooperačních a poúrazových stavů.Díky detoxikaci organismu a zrychlenému metabolismu a odbourávání tuků, dochází k zlepšení napětí kůže a podkoží, což má příznivý vliv na vzhled naši pleti a zlepšení stavu celulitidy, proto jsou lymfodrenáže nezanedbatelné i pro jejich kosmetické účinky.

 

Účinky lymfodrenáže:

 

Kontraindikace lymfodrenáže:

V případě nejistoty se vždy poraďte se svým lékařem!


 

Přístrojová lymfodrenáž Délka Cena
1 procedura  60 min    450 Kč
Permanentka 9+1 zdarma  10x60 min  4.050 Kč
     
     

VZP klub pevného zdraví -10% SLEVA

Objednávky na telefonu

Pokud nezvedáme telefon, věnujeme se momentálně
klientům. Prosíme, zkuste zavolat později.

Otevírací doba

Po-Pá
7:00 - 19:00
(jiné časy možné dle telefonické dohody)

Jak se k nám dostanete

Pokud pojedete automobilem, kousek od naše studia oceníte velké neplacené parkoviště (u komplexu Družba). Z parkoviště pak přibližně 1min pěšky směrem dolů ke kolejím. Nebo je zde také možnost zaparkovat bezplatně ve všech přilehlých ulicích.

MHD a to linkami B a D, které jezdí každou půl hodinu z autobusového nádraží – zastávka U Lávky. Odtud je to k nám už jen 2min pěšky směrem ke kolejím.

Nabízíme

  Individuální přístup
  Diskrétní jednání
  Bezplatná konzultace
  Dárkové poukazy
  Maďarské termální produkty
  Bylinné 100% produkty ve farmaceutické kvalitě